VIRTUAL REALITY​

با VR حس واقعی در فضا بودن را داشته باش~!

سه بعدی

حرکت و کنترل

کیفیت

بازخورد

مقیاس

واقعیت

مجازی

کاربرد

واقعیت مجازی عملاً امکان تجربه هر چیزی در هر زمان را فراهم می‌کند. این کامل‌ترین نوع تکنولوژی برای تجربه واقعیت است و می‌تواند مغز انسان را متقاعد کند که جایی است که واقعاً نیست. نمایشگرهای نصب‌شده سر با هدفون و کنترل دستی به کار می‌روند تا تجربه‌ای کاملاً همه‌جانبه را فراهم کنند. بزرگ‌ترین شرکت‌های فن‌آوری (microsoft, facebook, google) که در حال حاضر میلیاردها دلار برای شرکت‌های واقعیت مجازی و نوپا سرمایه‌گذاری می‌کنند, آینده واقعیت مجازی جزوی از زندگی روزمره خواهد شد.

املاک و مستغلات

اگر قصد ساخت یک ساختمان را دارید، در چنین شرایطی با اینکه نقشه‌ی ساختمان از قبل مشخص است، اما باز هم نمی‌تواند حس و حال واقعی محیط را برای ساکنین ساختمان شبیه‌سازی کند، در چنین شرایطی بهترین راهکار استفاده از سیستم‌های شبیه‌ساز واقعیت مجازی است، این تکنولوژی می‌تواند کل محیط را قبل اینکه به صورت واقعی ساخته شود، برای شما شبیه‌سازی کرده و آن را در اختیار شما قرار دهدتنها کافیست هدست VR را بر چشم‌های خود قرار دهید و چند ثانیه بعد خود را در محیط ساختمان ببینید.

آموزش

سلامت، خدمات اورژانس و نیروهای مسلح

آموزش و شبیه سازی VR در حال حاضر توسط ارتش، خدمات اورژانس و نیروهای مسلح و مچنین افزایش تعداد شرکت‌های تولیدی، انرژی، زیرساخت و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای عمومی شامل شبیه‌سازی حوادث، شبیه‌سازی محیطی، شبیه‌سازی محیطی، سناریوهای مهم رویه‌ای، تست سنجش می‌باشد.

  • پیچیدگی ها ، پروسه های جدید و غیر قابل پیشبینی، آموزش در هنگام خطر ، تجربه رخدادهای پی در پی و واکنش درست و به موقع
  • شخصی سازی ، تغییر و عوض کردن حالت ها و اجزا بطور زنده
  • تمرین و مشاهده نتایج تمارین، و بازخورد سیستم برای بهتر شدن و عملکرد بهتر
  • بررسی بازخورد مشتریان

مهندسی و طراحی صنعتی

سیستم‌های VR می‌تواند به شدت برای آموزش تعمیر و نگهداری مناسب باشد و به تکنسین ها اجازه می‌دهد تا روندهای پیچیده و خطرناک را در کمال امنیت تمرین کنند. VR همچنین به شدت برای آموزش و شبیه‌سازی سیستم‌ها و فرآیندهای صنعت گاز &، انرژی و صنعت هوانوردی استفاده می‌شود. متخصصین و مجریان یک حس واقعی نسبت به محیط آینده خود به دست خواهند آورد و می‌توانند قبل از رسیدن به تجهیزات، عملیات، روش‌ها و تعمیر و نگهداری را تمرین کنند. آموزش VR مبتنی بر شبیه‌سازی، انتقال مهارت‌ها را بهبود می‌بخشد و دانش یک شرکت را به طور کل افزایش می‌دهد.

زیرساخت

VR برای اجرا به دو سخت افزار زیر نیازمند است.

1. هدست واقعیت مجازی(VR)     

Oculus Rift​

2/5

HTC Vive

3/5

HTC VIVE PRO

3.5/5

Oculus Rift S​

4.5/5

2. کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ

حداقل مشخصات

2/5
پردازنده گرافیکی:
Nvidia  Geforce GTX 1060 یا  Nvidia Geforce 970 یا بیشتر AMD Radeon R9 290 یا AMD Radeon RX 480 و یا بیشتر پردازنده اصلی کامپیوتر (CPU) :
Intel Core i5-4590 یا AMD FX-8350 با بیشتر حافظه رم (RAM) :
حداقل 4 گیگابایت

مشخصات پیشنهادی(کیفیت بالا)

5/5
پردازنده گرافیکی:
Nvidia  Geforce GTX 2070 بیشتر پردازنده اصلی کامپیوتر (CPU) :
Intel Core i5-9400 یا بهتر حافظه رم (RAM) :
16 گیگابایت